Карта F.I.C.C

Съобщение
Автор
mitrov

Карта F.I.C.C

#1 Мнениеот mitrov » 05 окт 2016 08:19

Попрочетох доста интересни неща във форума. Имам един въпрос, на който не срещнах конкретен и последователен отговор. Как мога да си извадя международна къмпинг карта на F.I.C.C. за да ползвам намаления по къмпингите и други преференции. Моля ако някой има подробна информация стъпка по стъпка да ми изпрати да прочета! Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Gunner
Стандарден потребител
Стандарден потребител
Години: 44
Контакти:

Re: Карта F.I.C.C

#2 Мнениеот Gunner » 05 окт 2016 10:26

Привет,

Tрябва да си член на някоя от асоциациите членуващи във F.I.C.C. После си плащаш вноската за картата и си готов!
EuraMobil 635VB

mitrov

#3 Мнениеот mitrov » 05 окт 2016 10:54

а, къде да прочета, как да стана член на Българската организация?

Потребителски аватар
Minus
Утвърден потребител
Утвърден потребител
Години: 57

#4 Мнениеот Minus » 05 окт 2016 14:49

-- Има едни 1000км, които много ми пречат -- LZ1PBC -- Knaus V-Liner 600MЕ --

Потребителски аватар
Babyface Bob
Утвърден потребител
Утвърден потребител
Години: 34

#5 Мнениеот Babyface Bob » 30 окт 2017 10:51

Бих искал да използвам темата на колегата mitrov - докато търсех информация в Европа за български къмпинги, стигнах до убеждението, че за да проверя презентацията в основен източник на информация, какъвто е сайта на FICC за CCI картите, следва да съм регистриран и да покажа валиден № на картата си. Т.е. дори, за да чета каквото и да е съдържание, следва да съм регистриран като член на БAKK, предпоставка да имам CCI и да мога да търся подобна информация в campingcardInternational.com. Не успявам да видя мотиви зад тази рестрикция и затова мисля, че пропускам нещо. Бихте ли ми помогнали, след като имате повече опит?
Благодаря за отделеното време.
Забелязах, че от сайта на FICC за контакт в България се дава адреса на СБА, гр.София. Не следва ли това да е БАКК?

P.s. Ако ви се струва странно търсенето на външно инфо за вътрешни места за настаняване, обяснението ми е : чисто човешко любопитство. :)
Не е важно колко си голям за една малка мечта. Обратното също е вярно!

Потребителски аватар
Stefan Plovdiv
Супер потребител
Супер потребител
Контакти:

#6 Мнениеот Stefan Plovdiv » 30 окт 2017 22:14

Babyface Bob написа:Бих искал да използвам темата на колегата mitrov - докато търсех информация в Европа за български къмпинги, стигнах до убеждението, че за да проверя презентацията в основен източник на информация, какъвто е сайта на FICC за CCI картите, следва да съм регистриран и да покажа валиден № на картата си. Т.е. дори, за да чета каквото и да е съдържание, следва да съм регистриран като член на БAKK, предпоставка да имам CCI и да мога да търся подобна информация в campingcardInternational.com. Не успявам да видя мотиви зад тази рестрикция и затова мисля, че пропускам нещо. Бихте ли ми помогнали, след като имате повече опит?
Благодаря за отделеното време.
Забелязах, че от сайта на FICC за контакт в България се дава адреса на СБА, гр.София. Не следва ли това да е БАКК?

P.s. Ако ви се струва странно търсенето на външно инфо за вътрешни места за настаняване, обяснението ми е : чисто човешко любопитство. :)

Вследтсвие на едни забавени вноски към FICC и докато ги платим, май временно сме били извън списъка на членовете. И понеже там администрацията е доста мудна, може да попропуснали да ни върнат.
Явно трябва пак да им напомним. Благодаря!
Кеф цена няма!

Потребителски аватар
Babyface Bob
Утвърден потребител
Утвърден потребител

#7 Мнениеот Babyface Bob » 31 окт 2017 07:51

^ А наистина ли трябва да съм регистриран член на БАКК, за да имам CCI, за да мога просто да проверя информация за даден къмпинг от campingcardinternational.com?

Потребителски аватар
Stefan Plovdiv
Супер потребител
Супер потребител
Контакти:

#8 Мнениеот Stefan Plovdiv » 31 окт 2017 08:13

Не зная. Никога не съм бил нечлен на БАКК :D
Кеф цена няма!

Потребителски аватар
Babyface Bob
Утвърден потребител
Утвърден потребител

#9 Мнениеот Babyface Bob » 31 окт 2017 09:36

Добре, ясно е какво следва да направя, за да имам право да си поръчам CCI карта. Но наличието на такава е предпоставка да черпя информация от сайта на FICC за CCI за къмпингите от съответната държава. Това не ви ли се струва като рестрикция за собствениците на къмпинги, които заплащат такса за участие в картите и, разбира се, за популяризиране чрез сайта? Например, не познавам къмпингите в държави, през които ще мина и искам да планирам пътуването си. При търсене в Google, излизат сортировки от CCI.com, който иска карта, която иска членски внос в подформация на FICC на национално равнище. Не ми пречи да потърся съответния къмпинг чрез личен сайт. Просто се чудя - всичко с къмпинг и караванинг ли трябва да струва повече от интернет трафика ти?
Ако не съм се ориентирал правилно, ще съм ви благодарен да ме поправите.

prosperity^
Потребител

#10 Мнениеот prosperity^ » 23 яну 2018 19:48

И аз нещо не мога да се ориентирам.... Може ли някой да поясни

Върни се в “Въпроси по форума и сайта”