Карти за отстъпки от Лукойл

Съобщение
Автор
Потребителски аватар
БАКК
Стандарден потребител
Стандарден потребител

Карти за отстъпки от Лукойл

#1 Мнениеот БАКК » 06 апр 2015 12:51

Уважаеми членове,

През м. юни 2013 г. бе сключено споразумение за сътрудничество между БАКК и Лукойл България ЕООД, според което всеки член на БАКК има право да получи карта за отстъпка при закупуване на горива от бензиностанции Лукойл както следва:

- Бензин А 95 Н, Бензин А 98 Н и Дизелово гориво - 5 стотинки (пет стотинки) за всеки литър заредено гориво, с включен ДДС
- Газ пропан-бутан - 2 стотинка (две стотинки) за всеки литър заредено гориво, с включен ДДС.

За да получите отстъпка на бензиностанциите, трябва да се легитимирате с представяне на своята карта. Картите са поименни. Те са с магнитна лента и персонален идентификационен номер (ПИН).

Картите са безплатни за членове на БАКК. Заявяват се при подаване на молба за членство в БАКК. В случай, че не сте заявили Лукойл картата си, може да го направите допълнително по посочения по-долу начин.
Подмяната на картата поради загуба, кражба, или механична повреда се заплаща. Стойността и е 7 (седем) евро.

Получаването на картите може да стане по следните начини:
- В София, лично, тел. за контакт 0882 488 228.
- По куриер за собствена сметка. Отново трябва да се свържете на тел. 0882 488 228
- На някое от предстоящите събития на БАКК.

Право на карта за отстъпка при закупуване на горива от бензиностанции Лукойл имат само редовните членове на БАКК, заплатили членски внос за текущата година. Картите са с валидност 3 години и ще бъдат актуализирани ежегодно със заплащането на текущата такса членски внос. В случай, че тя не бъде заплатена, картата ще бъде блокирана.

Не записвайте ПИН кода върху картата, както и не го съхранявайте на същото място, на което съхранявате картата. Не оставяйте картата в неохраняван автомобил, както и на каквото и да е друго място, където се създава опасност за злоупотреба с нея.

Ако се случи да изгубите картата си, моля незабавно да уведомите някой от членовете на УС на БАКК и Лукойл България ЕООД.

Потребителски аватар
Babyface Bob
Утвърден потребител
Утвърден потребител
Години: 35

Re: Карти за отстъпки от Лукойл

#2 Мнениеот Babyface Bob » 23 авг 2015 12:04

Здравейте,
каква е разликата между картата, издавана поименно на членове на БАКК и картите, които стандартно се издават на клиенти на Лукойл и също носят отстъпка от 5 ст./ литър бензин или дизел?
Важи ли за картата, издавана на членове на БАКК, условието за плащане в брой във връзка с ползване на отстъпката?
Благодаря предварително.
Поздрави!
Не е важно колко си голям за една малка мечта. Обратното също е вярно!

Потребителски аватар
Stefan Plovdiv
Супер потребител
Супер потребител
Контакти:

#3 Мнениеот Stefan Plovdiv » 24 авг 2015 05:33

Няма разлика.
Не може да се плаща и с дебитна или кредитна карта. Само кеш.
Идеята беше, че ако зареждаме повече и по-често, на следващата година да извадим статистиката и да седнем да преговаряме за по-голяма отстъпка. Както направиха таксиджиите в Пловдив. Отстъпката им стана 10 ст.
Но всеки си взе картата и ...статистика няма.
Кеф цена няма!

Потребителски аватар
Babyface Bob
Утвърден потребител
Утвърден потребител

#4 Мнениеот Babyface Bob » 24 авг 2015 08:27

^ така идеята звучи добре. Може мотивирането на членовете на БАКК да залегне в програмите на мероприятията на асоциацията. :) Така тази организация ще дава реални привилегии на членовете си и ще стане привлекателна по още един ред причини за нови членове.
Поздрави!

Потребителски аватар
Boris
Супер потребител
Супер потребител

#5 Мнениеот Boris » 24 авг 2015 09:51

Stefan Plovdiv написа:Няма разлика.
Не може да се плаща и с дебитна или кредитна карта. Само кеш.
Идеята беше, че ако зареждаме повече и по-често, на следващата година да извадим статистиката и да седнем да преговаряме за по-голяма отстъпка. Както направиха таксиджиите в Пловдив. Отстъпката им стана 10 ст.
Но всеки си взе картата и ...статистика няма.

Според мен статистика може да се поиска от Лукойл - всяка карта си има номер, те са в група БАКК в Лукойл. Така че, оборотът по тези карти е ясен за Лукойл. Но въпросът е двупосочен, може да се окаже малък оборотът, а може и голям и така да получим по-голяма отстъпка. Аз лично ползвам картата не само за кемпера, дори по-малко като оборот за кемпера. Когато е договаряно - уговарян ли е някакъв оборот, съответстващ на определен процент отстъпка? Ако са ясни договорните условия, можем да проверим оборота и да сме по-наясно.
Имам мнение, но не ми харесва.
Изображение

Потребителски аватар
stefko_pargavelov
Утвърден потребител
Утвърден потребител

#6 Мнениеот stefko_pargavelov » 26 авг 2015 05:09

Картата не може да се използва чрез картово плащане. Аз имам закупено гориво за над 3000 лева от"Лукойл" без отстъпка.Аналогично е и в "Петрол" Отстъпки прави само "ОМВ"

Потребителски аватар
Св.Йорданов
Супер потребител
Супер потребител
Години: 57

#7 Мнениеот Св.Йорданов » 26 авг 2015 10:22

Аз зареждам с картата от Лукойл и получавам отстъпка само когато плащам в брой.Същото е и в Еко/карта "Партньори"/,плащаш в брой получаваш отстъпка. :i love camp:

Потребителски аватар
Babyface Bob
Утвърден потребител
Утвърден потребител

#8 Мнениеот Babyface Bob » 26 авг 2015 16:25

Много често искам да остана с кеш в мен за предстоящото пътуване и плащам на бензиностанциите с карта - дори такъв семпъл резервоар :roll: като моя събира една пенсия.
Струва ми се, че при наличието на същите отстъпки с други карти, тази за членове на БАКК остава да се ползва по-скоро като емоционална заявка за принадлежност към общност.

Потребителски аватар
setikoki
Супер потребител
Супер потребител
Години: 48

#9 Мнениеот setikoki » 27 авг 2015 11:30

При мен или пак нещо не съм разбрал или е САМО ЗА МЕН,но когато зареждам на "Еко'' или на "Ромпетрол" плащайки с дебитна или кредитна карта получавам отстъпка от 0.05/0.06 да май понякога и 0.08 лв на литър.На "Лукойл" не съм зареждал защото не им харесвам нафтата
Колкото повече,толкова повече

Потребителски аватар
divo_cvete
Супер потребител
Супер потребител

#10 Мнениеот divo_cvete » 27 авг 2015 13:36

Boris написа:Когато е договаряно - уговарян ли е някакъв оборот, съответстващ на определен процент отстъпка? Ако са ясни договорните условия, можем да проверим оборота и да сме по-наясно.

Аз договарях условията и няма договорка за % спрямо оборота. Дадоха ни базовото ниво с уговорката като видят колко зарежда нашата общност, да преговаряме наново. Статистика може да си поискаме по всяко време, когато решим. Цялото това нещо беше част от инициативата за изграждане на кемпер стопове. Картите трябваше да послужат като свидетелство, че от наши членове има достатъчно спирания на бензиностанции и достатъчно голям оборот, за да си струва изграждането на подобни съоръжения.
Договорът за отстъпките е в папките при настоящия УС, а в началото на тази тема са синтезирали всички условия по него.

Върни се в “Преференции за членове на БАКК”