Предлагат драстично увеличение на глобите за свободно къмпингуване по морето

Модератор: Д&В

Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Ани и Илиян
Утвърден потребител
Утвърден потребител
Години: 43

Re: Предлагат драстично увеличение на глобите за свободно къмпингуване по морето

#11 Мнениеот Ани и Илиян » 10 юни 2019 08:13

Има ли някакво развитие? Доколкото разбрах днес се организира среща в София за обсъждане на възможните реакции, но ние не можем да присъстваме.

Потребителски аватар
Stefan Plovdiv
Супер потребител
Супер потребител
Контакти:

Re: Предлагат драстично увеличение на глобите за свободно къмпингуване по морето

#12 Мнениеот Stefan Plovdiv » 10 юни 2019 20:50

От вторник почваме.
Чрез Фейсбук става организацията.
Кеф цена няма!

Потребителски аватар
ppopow
Стандарден потребител
Стандарден потребител
Години: 59

#13 Мнениеот ppopow » 14 юни 2019 21:10

Чета и се чудя-дали не се намирам на пленум на БСП....
Мнооооого думи,без нищо съществено да се каже.
Чии интереси защитавате....?

Потребителски аватар
Stefan Plovdiv
Супер потребител
Супер потребител
Контакти:

#14 Мнениеот Stefan Plovdiv » 15 юни 2019 11:03

Петьо, ppopow, познаваме, уважаваме се с теб.
Когато обиждаш жлъчно БАКК, не считаш ли, че обиждаш и мен например? Тоест - уважаваме ли се с теб или не? Да почна ли с жлъчните хапливи забележки и аз? Питам си така, питам, много искам да ми отговориш...
Че много мога да кажа...
Па направи нещо ти като толкова се гневиш.
Умния човек е казал “Недей критикувай, когато не можеш да предложиш нещо по-добро”.

Чета го и ония капацитет Вълко....дето се изживява на водач на масите някакъв. Обобщава, определя, назначава, уволнява, но най-важното - разсъждава! О, Джизъс! И то винаги правилно! Е, че във всяко мнение бликат правописни грешки, няма да го взимаме под внимание. Умния човек що трябва и да е грамотен?
Значи в единия ден вика Вълко “нека колегите от БАКК да се присъединят, да заровим томахавките”, а след 2 дена пак хапе - “беше създадена работна група (има предвид БАКК-аджийска), която абсолютно нищо не свършила и заради тях сме на това дередже”...
Чудя се какво да му отговоря и на него...

Е, благодаря, аз такива хора не искам да защитавам!
След като се сещате за нуждата от Асоциация само в такива моменти, а в останалото я плюете и смятате, че няма нужда от нея, свидят ви се едни 30-50 лв за членство или сбирка, ами ай сиктир от вас.
След като като общество и мислене не сме дорасли да осъзнаем нуждата от нещо като БАКК, значи нямаме нужда и от единство. Точка.

Много ще ми е интересно каква ще я свърши групата на Вълко, в този и състав, в който той предлага. Даже предлагам той я води!
Ама изключително много ще ми е интересно.
Кеф цена няма!

Потребителски аватар
ppopow
Стандарден потребител
Стандарден потребител
Години: 59

#15 Мнениеот ppopow » 15 юни 2019 13:46

Не е редно да отговаряш толкова жлъчно.
Пък и прочети си поста,като страничен човек и ще се учудиш на себе си!
Не се гневя-чудя се.Нали сте управа,а какво правите и как изглеждате ?
Това,което написах , ми дойде отвътре и за това така се изразих.А ти защо се обиждаш от думите ми?Защо премълчаваш и какво?
Във връзка с моженето и писането и правенето-Че правете де-нали сте управа!
Пък и да питам-редно ли е-цитат:
След като се сещате за нуждата от Асоциация само в такива моменти, а в останалото я плюете и смятате, че няма нужда от нея, свидят ви се едни 30-50 лв за членство или сбирка, ами ай сиктир от вас.
Няма да сляза на това ниво,та да ти обяснявам колко са 30-50 лв.и за каво са,или за кого са,както и не желая да коментирам терминологията ти,относно редовите кемперисти,независимо,какви са контактите им с други такива.
Последно-цитат-
Умния човек е казал “Недей критикувай, когато не можеш да предложиш нещо по-добро”.
Пак го прочети,обмисли и ако смяташ,че си прав,го повтори,макар,че смятам теб за умен човек,а той не говори,а действа!

Поздрави (без жлъч и обида)- П.Попов

Потребителски аватар
Stefan Plovdiv
Супер потребител
Супер потребител
Контакти:

#16 Мнениеот Stefan Plovdiv » 16 юни 2019 08:24

Да ти задам тогава и аз няколко въпроса, понеже на това сме царе българите - да питаме. А друг да отговаря и върши работата.
Смяташ ли, че Асоциация или каквато и да е организация има тежест с 20-30-50 члена?
Колко сме кемперите/караваните в България?
И колко от тях членуват в БАКК?
Хайде, ние сме кривите пръчки, надути, Ориндж каунти или прости БАКК-аджии, но защо друг не се наеме да направи нещо подобно? Асоциация на низвергнатите, бедните, вечно-само-питащите или нещо подобно?
Кога лично на теб ти беше последното мнение в този форум?
Знаеш ли колко ми е писнало и ми се е насъбрало да отговарям на безотговорници? Или да търпя обиди и определения от хора, които са ми доста под нивото. Имам предвид интелектуално, не финансово.

Не искам да ти отговарям какво съм свършил аз. Самият факт, че задаваш такъв въпрос подсказва доста и отговора.
Трябва ли винаги действията на човек или Асоциация да са първосигнални - хоп на кемпера и марш на паветата, под списък и строй?
Ами ние действаме по друг начин. И го направихме предния път. И? Да не би да получихме подкрепа? Или увеличение на членската маса? Не, пак плюене.
И затова сега съм и против нещо да правим.
Защото е обидно. Както обществено, така и лично.
Заслужаваме си съдбата, нека ни мачкат.
Кеф цена няма!

Потребителски аватар
Stefan Plovdiv
Супер потребител
Супер потребител
Контакти:

#17 Мнениеот Stefan Plovdiv » 17 юни 2019 21:46

Извинявам се за офтопика, но...
ppopow, вълко (водачът на СДС) те е назначил за фотограф, иска да го снимаш как води народа и вее плитка на бял кон.
Аз като ви разправям, че той назначава и разпределя.....

П.П. Ако някой ден решите, че протестът може да е организиран под егидата на някаква единна форма на асоциация, сдружение, съюз, организация или каквото и да е, но законно регистрирано и представено, обадете се. Ще ви подкрепя и разбера. Макар и късно осъзнали го. Защото ако утре ви викнат за разговори, от името на един водач, бил той и на кон или пък от името на някакъв форум, няма кой да ви обърне внимание.

П.П.П. И да знаете, ако водите кучета на протеста - да са къпани и да са се добре изср.ли предварително ;)
Кеф цена няма!

Потребителски аватар
Ани и Илиян
Утвърден потребител
Утвърден потребител
Години: 43

#18 Мнениеот Ани и Илиян » 18 юни 2019 13:43

Мисля, че Стефчо е в правото си да се ядосва, а предполагам и други, които не го коментират, защото наистина в кемпер клуб форума, където влизам и аз, определено споменаването на БАКК е тема табу или ако има коментари, са доста негативни, а сега изведнъж да се пита - "Ама вие какво направихте", е доста некоректно. Съжалявам, че и аз съм в това число на нищо не правещите, но поне не мога да кажа - Вие сте ми длъжни :roll: А и доколкото съм запозната - доста са направили при предишните протести и с участията си в работните групи. Но изглежда тези, които искат бетон са по-силни от нас. :roll:
Хубаво е да има обединение, но за съжаление, така няма да стане :(

Потребителски аватар
sasho
Утвърден потребител
Утвърден потребител

#19 Мнениеот sasho » 18 юни 2019 15:17

Във връзка с написаното по-горе искам да припомня, че при миналата забрана за диво къмпиране се събрахме с представители на кемпер клуба в това число и Вълко и решихме да излезем с обща позиция. След няколко съвместни сбирки решихме да участваме в работната група в министерство на туризма като излъчихме по един представител от БАКК и от кемпер клуба. Последва една година през, която положихме много усилия и време за да подготвим нашите предложения. Основната работа свършиха Вера, Дочко, Боби Райков и аз. Освен участието в работнта група организирахме и няколко срещи с зам. министърката г-жа Георгиева. Всичко това бе отразено и в двата форума и бе напълно прозрачно. Ако някой се съмнява, моля да препрочете написаното там. Направих и специално запитване до френската асоциация относно тяхното законодателство и се оказа, че там свободното къмпиране е разрешено с някои изключения. Срещу нас обаче бяха хора с сериозно лоби, които гледат да застроят всеки останал свободен квадратен метър по морето. Острието на тяхната атака е г-н Канариев, който онази вечер каза, че община Каварна с общ бюджет за годината от 500хил. лева е похарчина 150хил. за извозване на боклука след свободно къмпиращите. Лошото е, че проблема се пренася от морето към територията на цялата страна.
На фона на всичките тези усилия от наша страна много обидно звучи твърдението, че нищо не е свършено.
От друга страна исмкам да припомня, че БАКК бе създадена именно за да защитава интересите на кемпер общността, като официално регистрирана организация. Затова много глупаво и безмислено ми звучат твърденията на някои хора по отношение на БАКК. Нека най- после да напишат с какво им пречиме, а не да надъхват останалите. Аз специално като председател на асоциацията дума не съм казал срещу някого и когато съм организирал съборите на БАКК съм канил всички. Мисля, че е крайно време да се обединим и да престанем с глупостите, тъй като както е тръгнало ще забранят кемперите и караваните въобще на територията на страната.

asentm
Стандарден потребител
Стандарден потребител

#20 Мнениеот asentm » 18 юни 2019 16:30

Бате Сашо е много прав, както винаги.
Мен ме притеснява единствено, че нашата енергия отива за други цели. Ето днес чета, че и Да запазим Пирин си дават банковата сметка за дарения.....
Според мен нашата целе, ако не можем свободно да къмпираме, но поне да се предвижваме и паркираме кемперите както другите МПС-та.
Това е една ясна позиция и няма нищо общо със застрояване, Да запазим Пирин и т.н.

Върни се в “Дискусии”