Дюшек, постелка шалте за палатка

Съобщение
Автор
mitrov

Дюшек, постелка шалте за палатка

#1 Мнениеот mitrov » 30 сеп 2016 13:05

Здравейте! Днес се сдобих с чисто нова палатка Зайо Норск 2 и започнах да се оглеждам за дюшеци, постелки или шалтета за нея. Определено ще я ползвам от ранна пролет до есента. Търся нещо сравнително евтино, с размери 190/200 на 140 см. и с височина до към 15 см, тъй, като не искам да отнемам от височината на палатката. Моля, ако някой има мнение, съвет или опит да сподели!
Благодаря!

Потребителски аватар
suren
Утвърден потребител
Утвърден потребител

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

#2 Мнениеот suren » 02 окт 2016 19:03

https://www.adventure.store.bg/p77788/n ... atrak.html
За мен това е решението.
Боряна,Сурен,Арман и Мануел.
0888-122736

Потребителски аватар
Gunner
Стандарден потребител
Стандарден потребител
Години: 44
Контакти:

#3 Мнениеот Gunner » 03 окт 2016 08:16

Палатката на раница ли ще я носиш или с кола, защото дюшеците, с размерите които си описал, са доста тежки?
EuraMobil 635VB

mitrov

#4 Мнениеот mitrov » 05 окт 2016 08:09

с автомобил

Потребителски аватар
divo_cvete
Супер потребител
Супер потребител

#5 Мнениеот divo_cvete » 05 окт 2016 09:28

Здравей,
Ако искаш нещо хубаво, качествено, удобно, топло, което да използваш от ранна пролет до късна есен, та дори и зима и което да не отнема височината на палатката, според мен ти трябва самонадуваема постелка. Височината е 5-7-10 см., предимството пред дюшека е, че отвътре е с изолационна пяна и въздухът не изстива от земята (при дюшека въздухът се охлажда и в резултат охлажда и тялото при по-ниски температури, ако под него не си подложил шалте или ако върху него нямаш допълнително одеяло освен чувала). Недостатъкът на тази самонадуваема постелка е, че е по-обемна и тежка спрямо дюшека.... и че цената им е доста по-висока от тази, която търсиш. Но със сигурност няма да съжаляваш, инвестицията е за години. В Campingrocks в момента има двойни на промо, естествено може да вземеш и две единични - има ги по повечето магазини за къмпинг продукти - Zajo, СпортДепо, Алпи, Стената, ЕкстремСпорт, РедРок и т.н. Две единични като цена може да ти излязат повече от една двойна, но пък ще си гъвкав с обема сгънати и с теглото им. Провери и по немските магазини за джаджи - TCM и т.н. И там съм виждала на по-ниски цени. Успех в избора!

nikolastoqnov
Потребител

#6 Мнениеот nikolastoqnov » 13 май 2017 18:59

Вчера си взех нова палатка. Сега стоя и се чудя на тази алуминиева подложка https://4sales.bg/podlozhka-s-aluminievo-pokritie-1074 . Не е скъпа, другото хубаво при нея е, че е влагоустойчива и може да се използва и за пикник. Чудя се само дали не шумоли много. Как мислите?

Потребителски аватар
peterco
Утвърден потребител
Утвърден потребител
Години: 32

#7 Мнениеот peterco » 13 май 2017 19:46

Аз бях дълги години на палатка и ползвах армиран найлон. Почиства се лесно и изолира от влагата. Не е скъп, намира се лесно и е лек.
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол

nikolastoqnov
Потребител

#8 Мнениеот nikolastoqnov » 14 май 2017 15:30

Благодаря ти, ще го имам предвид.

Върни се в “Избери сам – палатка, каравана или кемпер”