Какво щях да правя по караваната

Модератори: Boris, vasko

Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Мира
Потребител

Какво щях да правя по караваната

#1 Мнениеот Мира » 04 мар 2015 15:55

Всички показват какво са направили или какво правят в момента по кемперите и караваните си.
В другия форум има раздел "направи си сам", където разглеждам с интерес трансформациите, най-често на бусове в кемпери.
Много е интересно, обожавам такива занимания.

Аз обаче ще ви покажа какво ЩЯХ да правя, само че не ми се получиха нещата,защото междувременно се налага да продадем караваната и цялата тази гимнастика, която бях намислила стана излишна.

Като цяло идеята, която се роди още в първия момент когато я видях, бе да променя интериора.(Винаги искам нещата да са някакви други xD) Искаше ми се да изглежда малко "по-така".Да не е като другите каравани, да изглежда малко по-луксозно.. може би...
А и тръпката от това да си го направиш сам... знаете как е.
Три дена го мислих и три нощи го сънувах тоз интериор.

Първо трябваше да реша какви да са цветовете. Не беше сложно, защото си имам любима комбинация - черно,червено и бяло.

След това рових в нета за необходимите материали и т.н..
Щях всичко да правя сама,имам необходимите умения- боядисване,шиене, тапициране..
Целия проект вече ми беше пред очите.

Но,както казах,се налага да продадем караваната. Аз обаче реших че няма да я бъде тая и ще си осъществя плана поне виртуално. И ето тук на помощ идва верния ми приятел Фотошопа. :)

Прилагам снимки от типа преди-след.
Надявам се да ви хареса идеята. Също се надявам някой ден да я осъществя... върху следващата ни каравана...може би..
(С фотошопа не съм се старала много, но вие не обръщайте внимание.)

Изображение
Изображение

Като цяло промяната се състои в смяна на дамаската на диваните, добавяне на възглавнички, смяна на пердетата, пребоядисване на дървените части, смяна на подовата настилка.
А да, това, горе на комарника щеше да е черна дантела... (ако се чудите де) :D

Ами това е. Похвалих се или по-скоро се оплаках.. :D

Потребителски аватар
mashbob
Супер потребител
Супер потребител
Години: 46
Контакти:

Re: Какво щях да правя по караваната

#2 Мнениеот mashbob » 04 мар 2015 15:59

Надявам се, че темата ще продължи е при новия кемпер, както предполагам, или...
Боби от Бояна
Hobby AK 670 KMC
Изображение

Потребителски аватар
Мира
Потребител

#3 Мнениеот Мира » 04 мар 2015 16:04

Ами единствено не съм направила калкулацията ,колко ще струва всичко това. Ако сумата не е умопомрачителна и мъжа ми не ми свие сърмите :lol: ще продължи предполагам.

Потребителски аватар
Vic
Супер потребител
Супер потребител
Години: 55
Контакти:

#4 Мнениеот Vic » 04 мар 2015 21:06

Каквото си наумила -ще го направиш. Рано или късно. За новия кемпер/каравана. Аз съм от тези които пишеха и слагаха снимки на нещата които съм направил. Обичам да си човъркам по кемпера, а и споделям, но вече само на лични. В общите теми (мое наблюдение) които знаят и могат си мълчат (може да си пазат занаята, примерно ;) ) , а пишещите не са много наясно, и обикновенно просто си чешат езиците, като разбира се дават акъл. :lol:
Тук се сещам за един стар виц:
Питат радио Ереван, защо Българите не правят секс на улицата?
Радиото отговаря: Защото винаги ще се намери някой да ти каже "Не се прави така, а еди как си"
:cheers: :mrgreen:
"Живота по време на пътешествие - това е мечта в чист вид."
Agatha Christie

www.azbiahtam.com

Потребителски аватар
Мира
Потребител

#5 Мнениеот Мира » 04 мар 2015 21:54

Е Вик, аз не откривам топлата вода,че да се крия. Хората които имат необходимите умения,познания,машини,опит,усет и въображение,ще го направят и без моите публикации. Останалите си плащат на хората от предното изречение. :mrgreen:

Дори и някой да ми открадне идеята,в главата си имам още милион такива,които никой не може да ми открадне.

Хубаво казваш за личните,но ти имаш изградени контакти. Аз съм във форума от вчера,малко ще е нелепо да разпращам лични на който ми падне :D

:cheers:

ПС: между другото сметнах колко ще струва цялото преобразяване- около 400лв. като това включва и подмяна на кухненския плот. Съответно труда е безплатен защото си е мой. :lol:

Потребителски аватар
Добри и Ваня
Утвърден потребител
Утвърден потребител
Години: 48

#6 Мнениеот Добри и Ваня » 05 мар 2015 07:16

В нашето семейство жената свива сърми, а аз гледам с подобаващо разбиране и се съгласявам :rotfl:

Потребителски аватар
kokopopo
Супер потребител
Супер потребител
Години: 41

#7 Мнениеот kokopopo » 05 мар 2015 08:47

Добри и Ваня написа:В нашето семейство жената свива сърми, а аз гледам с подобаващо разбиране и се съгласявам :rotfl:

А пък в нашето аз ходя със свити сърми :smille:

Потребителски аватар
Vic
Супер потребител
Супер потребител
Контакти:

#8 Мнениеот Vic » 05 мар 2015 09:59

Може би не се разбрахме на 100%, но няма значение. Това което си показала на снимките ми харесва защото е свежо и светло. В момента и аз съм на етап избиране на дамаска и търсене на тапицер за претапициране на седалките (шофьор и "навигатор") и тапициране на диванчето. Заглеждам също по-светли (макар и непрактични от гледна точка на подръжка) варианти на дамаска. Относно тапицера, бих искал да е "проверен", някой да е ползвал услугите му.
Имаше една тема за тапицер (Лудото Ленче) , но тази жена така и не успях да откия. Ако някой знае тапицер за района на София (радиус 100км.) моля за информация. :)
Agatha Christie

www.azbiahtam.com

Потребителски аватар
Boris
Супер потребител
Супер потребител

#9 Мнениеот Boris » 05 мар 2015 10:10

Тръгваш по Симеон от Мария Луиза на изток и на второто кръстовище - ъглово голямо ателие - Тапицер. Използвах го за предишния си кемпер.
Тръгваш по Сливница от Сточна гара на запад и преди кръстовището с Раковски - Тапицер.
Имам мнение, но не ми харесва.
Изображение

Потребителски аватар
Vic
Супер потребител
Супер потребител
Контакти:

#10 Мнениеот Vic » 05 мар 2015 10:29

Boris написа:Тръгваш по Симеон от Мария Луиза на изток и на второто кръстовище - ъглово голямо ателие - Тапицер. Използвах го за предишния си кемпер.
Тръгваш по Сливница от Сточна гара на запад и преди кръстовището с Раковски - Тапицер.

Благодаря ти, сега отивам до Горубляне за тапицерия, адреса е:

1138, София, кв. Горубляне
ул. Борис РАнгелов 25А
тел. 02/ 979 19 24
02/ 979 14 05
моб. 0888592047
Agatha Christie

www.azbiahtam.com

Върни се в “Ноу-Хау и Тунинг”